Атомна енергетика

Реструктуризація AREVA зосереджується на створенні нового підприємства паливного циклу

Французька ядерна група AREVA розпочала офіційні дії щодо фінансової реструктуризації, оголосивши про створення нового підприємства — Areva New Co. У середу компанія зробила заяву про те, що головна увага буде зосереджена винятково на ядерно-паливному циклі із залученням «часткового внеску активів Areva SA».

AREVA сказала,  що її план переорієнтації на роботу ядерно паливного циклу, як основного напрямку діяльності, буде супроводжуватись серією планового продажу активів, а також повідомила про свій відхід від певних операцій.

План реструктуризації був представлений в рамках «дорожньої карти» компанії за п’ятирічний період  2016-2020 рр.

На зустрічі інвесторів у Парижі, що відбулась у середу, Генеральний директор AREVA Філіп Кнохе сказав, що  передбачений «план по глобальному скороченню робочої сили на 15 відсотків» також буде включено до процесу реструктуризації компанії.

Компанія також оголосила про «зміцнення структури капіталу», та про його збільшення на 5 млрд € (5.62 млрд $), за умови схвалення Європейською комісією державної допомоги, яка буде розділена між існуючою  Areva SA та новою компанією  New Co. Щоправда, Компанія не уточнила, як саме будуть поділені між ними ці гроші.

Збільшення капіталу, за словами AREVA  — «забезпечить успішне завершення проекту OL 3    [будівництво ядерного реактору Олкілуото-3 у Фінляндії, що найбільше відстає від графіка] безпосередньо, або через дочірню компанію». Компанія також  заявила про те, що буде «надавати підтримку непрофільним проектам  до їх завершення».

Як повідомлялося раніше, підрозділ технології реакторів ділення компанії Areva NP  приєднається до розширеної групи EDF.

Пан Кнохе також сказав учасникам зустрічі, що  «за допомогою рішень, якими можливо буде забезпечити поставку урану, його переробку у паливо, вирішити питання переробки ядерного палива, утилізації відходів та демонтажу  — нова компанія New Co  буде мати гарне положення для росту на всесвітньому ядерного ринку».

Олівер Адельман, oliver.adelman@spglobal.com
Під редакцією: Джонатан Фокс , jonathan.fox@spglobal.com

Лондон (офіс Агенції «Platts») — 15 Червня 2016
Джерело: platts.com
* Нова компанія отримає частковий внесок від активів Areva S
* Генеральний директор каже про глобальне скорочення штату працівників на 15%