Атомна енергетика

Вперше у Великобританії виробляється більше вітрової та сонячної енергії ніж ядерної

Фото: Міжнародна організація «Greenpeace» заявила: цифри вказують на те, що уряд повинен «перестати витрачати час та гроші на підтримку ядерної енергетики». Фотографія: Ендрю Айчісон / In Pictures / Corbis / Getty ImagesУ 2017 році викиди парникових газів у Британії знизилися на 3%, оскільки використання вугілля зменшилося і зросло використання поновлюваних джерел енергії.

Вперше офіційні дані на кінець минулого року показали, що вітрові електростанції та сонячні батареї виробили більше електроенергії, ніж вісім атомних електростанцій Великобританії.

Рівень викидів парникових газів у Великобританії також продовжував падати, знизившись на 3% в 2017 році, оскільки споживання вугілля скоротилося, а використання поновлюваних джерел збільшилося.

Енергетичний сектор Великобританії зазнав більшого скорочення викидів, ніж будь-який інший у країні — на 8%, а забруднення від транспорту та підприємств залишилося на тому ж рівні.

Такі цифри, як зазначили керівники енергетичної галузі, вказують на те, що уряд повинен переосмислити свою заборону на субсидії щодо розвитку будівництва берегової вітрової енергетики, і цей крок, як натякнули міністри, може статися найближчим часом.

Лоуренс Слейд, головний виконавчий директор великої шістки лобістської групи «Energy UK», заявив: «Ми повинні йти в ногу… з тим, щоб поновлювані джерела енергії, які потребують найменших витрат, більше не були виключені з ринку».

Вітрова і сонячна енергетика наздогнали ядерну в останньому кварталі 2017 року
Виробництво терават годин електроенергії

Протягом всього останнього року за рахунок джерел енергії з низьким вмістом вуглецю (вітрової, сонячної, енергії біомаси та ядерної) – було забезпечено рекордну кількість електроенергії, що становить 50,4% і яка зросла з 45,7% у минулому 2016 році.

Сталося так, що у четвертому кварталі 2017 року, завдяки високій швидкості вітру, новим установкам з відновлювальних джерел енергії та меншій кількості потужностей від атомних електростанцій, вперше було продемонстровано, що вітер і сонячне світло стають другим за величиною джерелом електроенергії.

За даними, опублікованими Департаментом з питань Бізнесу, Енергетики і Промислової Стратегії стало відомо, що вітрові і сонячні станції виробили 18,33 терават-годин (ТВт-год) електроенергії, а на АЕС було згенеровано — 16,69 ТВт-год.

Відновлювані джерела енергії все ще мають пройти великий шлях для того, щоб досягти рівня споживання газу, який становить — 36,12 ТВт і який є головним джерелом електроенергії у Великобританії, але вже стає очевидним, що його частка у загальному виробництві — поволі зменшується.

Такі цифри демонструють, як зазначила міжнародна організація «Greenpeace», що уряд повинен отримати вигоду зі свого лідерства в галузі поновлюваних джерел енергії і «припинити витрачати час і гроші, підтримуючи ядерну енергетику».

Компанія «Horizon Nuclear Power», дочірня компанія японського конгломерату «Hitachi», наразі веде переговори з офіційними особами і головними державними установами для отримання пакету фінансової підтримки від уряду, який має бути наданий, за її словами, до середини літа.

На відміну від цього, масштабні проекти будівництва сонячних та берегових вітрових електростанцій не підпадають під фінансову підтримку після того, як уряд консерваторів скоротив на це субсидії у 2015 році.

Однак міністр енергетики, Клер Перрі, нещодавно заявила в інтерв’ю для «House Magazine» наступне: «У нас буде іще один аукціон, який на перше місце висуватиме енергію вітру і сонця, ми просто ще не сказали, коли саме».

Автор: Адам Воган
Джерело: theguardian.com