Атомна енергетика

В Іспанії на заводі ядерного палива відбувся радіаційний викид

aes_par.jpgВикид радіоактивної речовини відбувся в Іспанії на заводі ядерного палива, що належить компанії Enusa, в селищі Хусбадо, провінція Саламанка, повідомило 7 травня Національне радіо Іспанії (НРІ) з посиланням на Раду з ядерної безпеки Іспанії.
«Викид відбувся при плановій перевірці стану агрегатів у цеху з виробництва палива для ядерних електростанцій», — говориться в повідомленні.

За даними ради, «причина інциденту – помилка оператора, що приступив до розбирання агрегату, не зупинивши попередньо його роботу».

«Викид радіоактивних часток відбувся після того, як оператор зняв кришку агрегату; він сам і шість його товаришів, що перебували в цеху, були терміново евакуйовані й піддані медичному обстеженню», — відзначає НРІ.
Радіо підкреслює, що «викид не вплинув на здоров’я працівників, оскільки вони були в респіраторах; а радіація не проникнула за межі цеху».

Робота заводу була зупинена на дві години, була проведена дезактивація, повідомляє НРІ.
Попередній інцидент в Іспанії, пов’язаний з радіаційним викидом, відбувся на атомній електростанції «Аско» у листопаді 2007 року.

greenparty.ua