В Іспанії на АЕС сталася пожежа - Атомна енергетика в Україні

Атомна енергетика

В Іспанії на АЕС сталася пожежа

spanish2008082424 серпня через пожежу була припинена робота атомної електростанції «Вандельос II» в провінції Тарагона на північному сході Іспанії.
Про це йдеться в повідомленні Ради з ядерної безпеки Іспанії.

«В результаті пожежі, що виникла на території станції, її робота була зупинена: у дію був приведений план, розроблений в Тарагоні на випадок ядерних катастроф», — наголошується в повідомленні, яке озвучили на Національному радіо Іспанії.

«Хоча вогонь був погашений, надзвичайні заходи безпеки, передбачені планом, не відмінені. Станція поки не працює», — підкреслюється в повідомленні.

Рада з ядерної безпеки Іспанії вважає, що пожежа виникла «через неполадок в електрогенераторі станції».

У свою чергу, радіо нагадує, що на АЕС «Вандельос II», запущеній в експлуатацію в 1988 році, останнім часом не раз оголошувалися аварії різного ступеня небезпеки. Так, в липні 2008 року прорвався маслопровід насоса, що подає воду в реактор. Через цю аварію спрацювала протипожежна система станції, хоча пожежі не виникло.

У квітні 2008 року на станції стався викид радіації, що примусило евакуювати населення довколишнього селища. У травні 2007 року президент Ради з ядерної безпеки Іспанії Кармен Мартінес Тен звернула увагу керівництва компанії Endesa, якій належить АЕС, що рівень аварійності на «Вандельос II» і деяких інших її станціях, розташованих на північному сході Іспанії, в три рази перевищує середній рівень аварійності на іспанських АЕС.

В даний час в Іспанії є вісім атомних станцій. У 2006 році була закрита дев’ята і найстаріша станція — Zorita, в 2009 році планується закрити застарілу станцію Garona.

ТСН