Атомна енергетика

Інформація щодо радіаційного інциденту у Франції

feursmetalЗа інформацією, яка надійшла в рамках міжнародної інформаційної системи ІНЕС, 26 травня у результаті радіаційного інциденту на підприємстві Ферсметал (Feursmetal) (м. Фер, Луара) відбулось опромінення 6 робітників, які виконували роботи із ремонту гамма-дефектоскопу з радіонуклідним джерелом Co-60, активністю 1,25 TБк*. 7 травня зазначене джерело застрягло в направляючому коліматорі гамма-дефектоскопу — приладу для перевірки якості зварних з’єднань.

Перша безуспішна спроба із вилучення джерела була здійснена 10 травня фахівцями компаній Ферсметал за участю спеціалістів компанії-виробника приладу та Сегелек (Cegelec). До другої спроби, яка здійснювалась 26 травня, були залучені фахівці Французького інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки (IRSN), який надав спеціальних роботів для вилучення радіоактивного джерела. У ході проведення робіт джерело Co-60 було пошкоджено роботом, внаслідок чого стався витік радіоактивної речовини.

6 робітників, які здійснювали ремонт, було направлено до медичного центу АЕС Св.Албанс (St. Albans), де було підтверджено наявність внутрішнього опромінення. Рівень опромінення робітників буде визначено за результатами проведення радіотоксикологічних аналізів, після встановлення отриманої дози опромінення.

За міжнародною шкалою ядерних подій INES інциденту присвоєно 2 рівень.

* Бк –одиниця виміру активності у системі СИ
1 Бк=1 розпад/с=2,7 х 10-11 Ки
ТБк — терабекерель (1012)

Джерело: ДКЯР