Атомна енергетика

Економіка

Протягом принаймні останніх двадцяти років кількість замовлень на нові атомні установки у всьому світі було дуже невелике. Це було викликано цілим комплексом причин, включаючи опір громадськості будівництву нових АЕС і наявність надмірної ємності енергоблоків на багатьох потенційних ринках. Проте невисокі економічні показники результатів роботи багатьох існуючих АЕС також були важливим чинником. далі…

Ядерна енергетика – віднесена вітром

Офіційний звіт Національної Комісії з питань Інфраструктури (NIC) цього місяця став знаковим і, здається, пролунав як смертельний вирок для ядерної енергетики відносно нового будівництва реакторів. Він закликає до широкомасштабного переходу на відновлювані джерела енергії до 2050 року, з наданням підтримки лише одній атомній електростанції до 2025 року. Але чи дійсно можливо одержати в майбутньому 90% всієї електроенергії для Британії від зелених джерел енергії? далі…

Криза ядерної галузі поглиблюється: Світ входить в еру виведення з експлуатації атомних електростанцій

«Атомна енергетика переживає кризу ‒ це визнають навіть закоренілі ядерні оптимісти. При цьому цілком ймовірно, що скоро ми станемо свідками появи нової ери», – пише Джим Грін, редактор інформаційного бюлетеня «Nuclear Monitor» далі…

Кількість нових АЕС зменшилась до десятирічного мінімуму

“Кількість нових проектів з будівництва атомних електростанцій у світі впала до десятирічного мінімуму після катастрофи на АЕС “Фукусіма” у 2011 році, а також внаслідок зростання собівартості виробництва атомної енергії”, – повідомляється у галузевій доповіді.

Кількість проектів, в рамках яких було розпочато будівництво атомних реакторів, стрімко скоротилась з 15 проектів у 2010 році до 10 проектів в 2013. Пізніше вона зменшилась до 8 проектів у 2015 році і 3 проектів у 2016 році, а станом на перше півріччя 2017 року залишився лише один такий проект далі…

Після провалу ядерного проекту в США, Компанія Hitachi зазнає збитків на суму 70 мільярдів ієн

Електронний гігант Hitachi Ltd. почав втрачати десятки мільярдів ієн в поточному фінансовому році через свій вихід з проекту розробки нового методу збагачення урану, яким мало займатись спільне підприємство в Сполучених Штатах.

Прогноз про збитки компанії Hitachi було розголошено 1 лютого, незабаром після того, як компанія Toshiba Corp. зробила аналогічну заяву минулого місяця про дефіцит бюджету, що виник через її бізнес у ядерній енергетиці. далі…

Темпи будівництва нових ядерних реакторів в першому півріччі 2016 року стрімко падають

Розпочате будівництво нових ядерних реакторів впало у глобальному масштабі, діставшись нульової відмітки у першій половині 2016 року, на тлі того, що ядерна промисловість бореться проти падіння цін на поновлювані джерела енергії та уповільнення темпів китайського будівництва, – як показав звіт про ядерну промисловість за цю середу.
Востаннє, коли протягом всього року не було розпочато ніякого нового будівництва реакторів, – за даними Звіту про стан світової атомної галузі 2016, – був рік 1995. Число споруджуваних реакторів іде на спад вже протягом третього року, враховуючи ті 58 реакторів, що було зведено до кінця червня, якщо порівняти їх число з 67, побудованими в кінці 2013 року, говориться у звіті. далі…