Транспортування
Щороку по всьому світі відбувається близько 20 мільйонів перевезень радіоактивних речовин (що може бути або один контейнер, або низка контейнерів, що одночасно пересилаються з одного місця до іншого). Радіоактивна речовина не єдиною складовою ядерного паливного циклу. Радіоактивні речовини широко застосовуються в медицині, сільському господарстві, дослідницькій діяльності, виробництві, неруйнуючих випробуваннях і у пошуку корисних копалин. далі…
На минулому тижні в Україні відбулася урочиста церемонія початку будівництва централізованого сховища відпрацьованого палива. За твердженнями деяких українських урядовців, цю подію можна розцінювати трохи як не перемогу у боротьбі України за свою енергетичну незалежність. Саме тому, сьогодні вкрай важливо відділити міфи від реальності, та зрозуміти, що насправді це сховище означає для українців, які ризики та небезпеки воно несе нам та нашим прийдешнім поколінням. далі…
10 июля на БелАЭС произошла нештатная ситуация — по неподтвержденной информации, при перемещении упал корпус реактора. Ни Минэнерго, ни генподрядчик строительства «Атомстройэкспорт» не рассказывают, что именно случилось на площадке. Эксперты предполагают, что, если корпус действительно упал, это обернется для Беларуси потерей времени и денег. Вероятнее всего, после инцидента 300-тонную конструкцию придется еще раз проверять на безопасность, далі…
29 січня 2015 року у м. Нетішин громадянами був виявлений невідомий предмет, схожий на контейнер. При більш детальному його вивченні було встановлено, що незнайомий предмет представляє собою контейнер типу «Гамарид», який містить збіднений уран і використовується для транспортування джерел іонізуючого випромінювання. далі…
В Казахстане с 27 августа ищут контейнер с радиоактивным веществом цезий-137, в поисках участвуют экстренные службы Мангистауской области, в том числе сотрудники регионального департамента внутренних дел (ДВД) и департамента Комитета национальной безопасности (ДКНБ), сообщает Tengrinews.kz.
Металлический контейнер был утерян на участке дороги между поселками Сай Утес и Шетпе во время транспортировки груза. ДКНБ считает, что потеря стала возможной из-за халатности водителя автомашины. далі…
Анонсированное Росатомом начало подготовительных работ по созданию геологического захоронения радиоактивных отходов в Красноярском крае активизировало попытки отправить отходы европейских АЭС в Россию. Газета S?ddeutsche Zeitung рассказала о планах немецкой ядерной промышленности по ввозу своих отходов в Россию. Пока это можно расценивать как «пробный шар», но при определённых условиях опасные планы могут реализоваться. далі…