Нові реактори
Після аварії на ЧАЕС людство зрозуміло, яку прикру помилку допустили, що почали використовувати дорогу і небезпечну атомну енергетику і більшість країн почали скорочувати свою атомну енергетику. Проте все одно в світі будівництво ядерних реакторів досі триває і на це є ряд причин: ядерні реактори є джерелом плутонію військового призначення, будівництво реакторів – це бізнес великих впливових компаній, консервативні і застарілі погляди енергетиків. далі…
Європарламент ухвалив резолюцію щодо Білоруської АЕС. У ній електростанцію в Островці називають джерелом небезпеки для ЄС. Євродепутати вважають, що БілАЕС не виконує стандарти безпеки. далі…
В Україні знову заговорили про добудову ще радянських енергоблоків Хмельницької АЕС. Реакторні установки будує… Росія, як і в багатьох європейських проєктах. В громадській раді при «Держатомрегулюванні» вже застерігають, що реактори будуть застарілі і не відповідатимуть сучасним нормам. далі…
Добудова Хмельницької АЕС: черговий наступ на старі граблі
У всьому світі вже десятиліттями атомна енергетика занепадає. Про це свідчать як статистика відкриття нових атомних станцій, так і кількість споруджуваних. Великі компанії відмовляються вкладати кошти у будівництво нових енергоблоків, а старі передчасно закриваються та починають виводитися з експлуатації. далі…
Компанія Georgia Power продовжує відставати на кілька місяців у прийнятті важливих кроків щодо запуску першого з двох нових атомних реакторів на електростанції Vogtle, незважаючи на те, що востаннє переглядала свій графік лише три місяці тому. далі…
У серпні цього року т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» — оператора усіх українських АЕС — Петро Котін у своєму блозі назвав будівництво енергоблоків 3 та 4 Хмельницької АЕС «будівництвом століття» і пообіцяв закінчити проєкт до 2025 року. Через місяць Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 406/2020 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері далі…