Чорнобиль
Внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС), яка відбулася 26 квітня 1986-го року, постраждало 10 мільйонів людей по всьому світу, було забруднено 150 тисяч квадратних кілометрів цінної землі.
Україна відчула вплив радіації у більш ніж 2000 містах та селищах, внаслідок чого постраждало 3 млн. громадян. Чорнобильська аварія в десятки разів збільшила частоту ракових захворінь і хвороб, пов’язаних зі зниженням захисної здатності людського організму. Україна незворотньо втратила майже 50 тисяч гектарів найродючіших чорноземів. далі…
Переосмислення ризиків від низьких доз радіації ставить під загрозу майбутнє атомної галузі –якого, можливо, ніколи й не було.
Небезпека, яку несуть у собі мікродози радіації для життя людей, особливо ненароджених дітей, і їх взаємозв’язок із дитячою лейкемією, вимагає термінової наукової переоцінки. далі…
На початку березня група австрійських вчених опублікувала доповідь The TORCH report (The Other Report on Chernobyl), у якій проаналізувала вплив аварії на ЧАЕС на здоров’я людей. Вперше The TORCH report було опубліковано до 20 річниці аварії на ЧАЕС та набрав великого розголосу. Дослідження 2016 року містить оновлені дані та факти. далі…
Таке повідомлення висловив статс-секретар міністерства охорони навколишнього середовища ФРН Йохен Фласберт, передає агенство dpa.
На думку Фласберта, така сума для найбільш потужних світових економік не є проблемою далі…
Як мінімум 49 секретних документів про аварію на Чорнобильській АЕС оприлюднила Служба безпеки України (СБУ). Про це повідомила прес-служба СБУ.
За повідомленням прес-служби, документи (доповідні записки, інформаційні повідомлення та ін) містять інформацію про факти неякісного будівництва і монтажних роботах, про порушення технологічної дисципліни та правил безпеки. На жаль, на цю інформацію не завжди своєчасно реагували далі…
Минуло майже 30 років з моменту Чорнобильської ядерної катастрофи, проте мертвий ліс у зоні безпосереднього радіаційного впливу не розкладається. Дослідники відзначають, що це може свідчити про тривожні і маловивчені фактори впливу радіації: про взаємозв’язок радіації і процесу розкладання.
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Oecologia, ліс навколо Чорнобиля, і особливо Червоний ліс, практично не розклався, хоча з часу його смерті минуло 30 років. Можливо, це пов’язано з тим, що мікроби і грибки не змогли оговтатися від радіаційного забруднення району. далі…