Відходи
Проблема поводження з небезпечними відходами постала відразу, ще на початку застосування ядерної енергетики. Наразі, щодо відпрацьованого ядерного палива, як елементу АЕС, що виробив свій ресурс, впроваджується дві схеми поводження з ним: видалення з паливного циклу остаточно (стосовно відпрацьованого палива таке остаточне видалення називається «прямим» остаточним захороненням), або утилізувати, тобто, вилучити з нього ті складові, які тим або іншим чином можна буде використати знову (урану та напрацьованого плутонію). Більшість країн, які використовують ядерну енергію, не переробляють своє використане паливо.
Міжнародна група вчених стверджує, що на російській території кілька років тому стався вибух, який призвів до появи радіоактивної хмари над Європою.
Росія багато разів заперечувала, що восени 2017 року на її території сталася аварія, в результаті якої стався витік радіації. Але результати розслідування, яке провела група міжнародних експертів, вказує на те, що Москва знову збрехала. далі…
Не існує жодних переваг атомної енергетики порівняно із “зеленою”. Перша не є безвуглецевою, так само вона не є дешевшою чи доступнішою за сучасні технології відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
За підсумками 2016 року близько 54% електроенергії в Україні вироблено на атомних електростанціях. Прийнято вважати, що це найдешевший та один з порівняно екологічних видів генерації. далі…
На минулому тижні в Україні відбулася урочиста церемонія початку будівництва централізованого сховища відпрацьованого палива. За твердженнями деяких українських урядовців, цю подію можна розцінювати трохи як не перемогу у боротьбі України за свою енергетичну незалежність. Саме тому, сьогодні вкрай важливо відділити міфи від реальності, та зрозуміти, що насправді це сховище означає для українців, які ризики та небезпеки воно несе нам та нашим прийдешнім поколінням. далі…
Міністерство енергетики США ввело надзвичайний стан на об’єкті з виробництва радіоактивних матеріалів у Хенфорді через загрозу витоку в атмосферу небезпечних речовин. далі…
Оператори АЕС У Німеччині погодилися виплатити в громадський фонд для утилізації радіоактивних відходів понад 23 млрд євро. Але критики кажуть, що німецьким платникам податків доведеться покривати ймовірний брак коштів.
Кабінет міністрів Уряду Німеччини оголосив про знакову угоду з такими енергетичними гігантами як: Vattenfall, Eon, RWE та EnBW, про те, що вони, як передбачається, зроблять внесок у 23,6 млрд євро (26 мільярдів доларів) в громадський фонд для утилізації ядерних відходів. далі…