Продовження роботи
Проблеми експлуатації ядерних енергоблоків у понадпроектний термін.
12-ть з 15-ти ядерних блоків в Україні повинні бути закриті до 2020 року. Схожа ситуація склалася й у світовій атомній енергетиці, де протягом 2010-2020 рр. приблизно 80% енергоблоків АЕС, які діють у світі, вичерпають проектний ресурс.
Процес виведення з експлуатації ядерних енергоблоків потребує значних фінансових ресурсів, яких Уряд України та компанія оператор українських АЕС «Енергоатом» не мають в своєму розпорядженні. Чиновники бачать вихід в продовженні роботи старих ядерних енергоблоків далі…
На атомній електростанції Olkiluoto в Еурайокі, що на заході Фінляндії, виявили підвищений рівень радіації. Реактор аварійно зупинили й ізолювали, точної причини аварії поки не знають.
Про це заявили у Центрі ядерної та радіаційної безпеки країни (STUK), пише фінська державна телерадіокомпанія Yle.
Власник АЕС, компанія Teollisuuden Voima (TVO), повідомляє, що небезпеки для людей або навколишнього середовища немає. далі…
ДП «НАЕК «Енергоатом» 16 жовтня повідомило про намір укласти угоду з компанією «ISG Supply OÜ» (Естонія) про закупівлю запчастин до дизель-генераторів на 3,47 млн євро або 115,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.
Атомники хочуть замовити 15 953 запчастини до двигунів 78Г дизель-генераторів АСД-5600 на енергоблоках Запорізької АЕС. далі…
У серпні цього року т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» — оператора усіх українських АЕС — Петро Котін у своєму блозі назвав будівництво енергоблоків 3 та 4 Хмельницької АЕС «будівництвом століття» і пообіцяв закінчити проєкт до 2025 року. Через місяць Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 406/2020 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері далі…
Коронавірус прийшов до нас зненацька та суттєво змінив звичний плин речей. Від наслідків потерпають всі cфери нашого життя, проте деякі з них є критично необхідними для існування та мають працювати у звичайному режимі навіть за умов карантину.
Однією з таких галузей є енергетика, де половина електроенергії, далі…
Аналітики компанії Wartsila продемонстрували українським енергетикам, як потрібно моделювати розвиток об’єднаної енергосистеми (ОЕС) країни на довгострокову перспективу.
Фіни запропонували до розгляду математичну модель двох сценаріїв розвитку нашої енергетики до 2050 року. Перший з них, оптимальний, базувався на міркуваннях максимально дешевої та конкурентоспроможної енергосистеми. далі…