Ядерна зброя
За офіційними даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру SIPRI, на початку 2008 року вісім ядерних держав мали близько 10,2 тис. одиниць ядерного озброєння. Із них декілька тисяч перебувають у стані підвищеної бойової готовності.
Проте якщо врахувати абсолютно все ядерне озброєння (ракети у стані підвищеної боєготовності, ракети, що не перебувають у бойовій готовності, ядерні боєголовки, зброю, що підлягає подальшому знищенню), то кількість одиниць ядерної зброї у світі сягне 25 тис. одиниць. далі…
Вибух і викид білого диму сталися сьогодні на постраждалій від землетрусу японській АЕС «Фукусіма-1», де раніше було зафіксовано розплавлення частини ядерного палива, передає ІТАР-ТАСС.
За повідомленнями, що надходять, поранено декілька осіб. Інцидент стався на першому реакторі АЕС близько 16:00 за місцевим часом.
Раніше в цілях запобігання руйнуванню оболонки реактора, було проведено скидання в атмосферу частини радіоактивної пари. Потім у контури охолодження реактора почали закачувати пожежними насосами морську воду. далі…
17 березня 2010 року в місті Слов’янськ Донецької обл. працівниками Служби безпеки України було затримано 6 громадян України при спробі незаконної реалізації трьох зливків збідненого урану загальною вагою 2,5 кг. Вилучені з незаконного обігу матеріали являють собою металеві предмети неправильної форми. Потужність експозиційної дози на поверхні вилученого ядерного матеріалу становить понад 1,2 мР/год, що перевищує природний фон у 100 разів. далі…
Россия остановила для вывода из эксплуатации последний реактор по наработке плутония – АДЭ-2 Горно-химического комбината (ГХК) в Железногорске (Красноярский край).
Как сообщили в пресс-службе ОАО «НИКИМТ-Атомстрой» (строит замещающие мощности на ГХК), АДЭ-2 – промышленный уран-графитовый реактор, предназначен для наработки плутония для ядерного оружия, а также для производства тепла и электроэнергии. Он был введен в эксплуатацию 25 января 1964 года и стал третьей атомной станцией, построенной в СССР. далі…
Північна Корея використала 8 тис. відпрацьованих паливних стрижнів з ядерного реактора в Йонбені для отримання збройового плутонію.
2 листопада Північна Корея дала зрозуміти, що готова відновити перерваний діалог про свою ядерну програму, якщо США у свою чергу погодяться на прямі переговори. далі…
У Франції розслідують справу про найбільшу ядерну контрабанду. На заводі зі збагачення урану знайшли 39 кілограмів плутонію, хоча за паперами значилися лише 8. Про це повідомив головний спостерігач країни з ядерної безпеки.
Завод, де знайшли “неврахований” плутоній, належить промисловому гігантові “Арева”. За словами інспектора, знахідка вказує на проблеми у безпеці.
Знайденого плутонію вистачило б на 5 ядерних бомб. Кому призначалися такі надлишки, залишається тільки гадати. Робота на заводі припинена до особливого розпорядження. Ведеться розслідування. далі…