Атомна енергетика

Дослідження НЕЦУ «Експлуатація ядерних енергоблоків у понадпроектний термін. Світова практика і особливості процесу в Україні»

Завантажити “Короткий огляд проблеми експлуатації ядерних енергоблоків у понадпроектний термін

В світі до 2020 року у 80% атомних енергетичних реакторів спливе проектний термін експлуатації. Аналогічна ситуація склалась і в Україні, де починаючи з 2010 року, майже щороку, буде добігати кінця термін роботи одного з ядерних енергоблоків. Рішення про зупинку або продовження роботи по першому блоку Рівненської атомної електростанції має бути остаточно прийнято в грудні 2010 року.

Процес виводу з експлуатації ядерних енергоблоків потребує значних фінансових ресурсів, яких уряд України на сьогодні немає. Представники ядерної галузі та Міністерства палива та енергетики України бачать вихід в продовженні експлуатації старих енергоблоків, щоб АЕС мали змогу накопичити кошти на процес зупинки і виводу з експлуатації.

Викликають стурбованість й інші процеси, пов’язані з подальшою долею старих ядерних реакторів, особливо цікавлять питання безпеки й фінансової рентабельності. В цьому документі ми спробуємо комплексно проаналізувати основні питання пов’язані з подовженням експлуатації старих енергоблоків. Також ми спробуємо дати оцінку планам українських урядовців.

Сподіваємось, що дане дослідження аргументовано доведе, що експлуатація старих енергоблоків в понадпроектний термін становить підвищену небезпеку. Враховуючи українські реалії, навіть після продовження роботи, застарілі блоки не зароблять достатньо коштів для того, щоб забезпечити безпечний вивід АЕС з експлуатації, коли вона буде зупинена, а також щоб подбати про всі напрацьовані АЕС небезпечні відходи.

Завантажити “Експлуатація ядерних енергоблоків у понадпроектний термін. Світова практика і особливості процесу в Україні”

Скачать “Эксплуатация ядерных энергоблоков в сверхпроектний срок. Мировая практика и особенности процесса в Украине”