Атомна енергетика

ООН турбує ядерна безпека Євро-2012

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун направив на розгляд учасників майбутньої 65-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН доповідь “Про заходи по недопущенню придбання терористами зброї масового знищення”, повідомили у прес-службі організації.

У ньому серед іншого повідомляється про зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) по забезпеченню ядерної безпеки під час крупних заходів, у тому числі Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, що відбудеться в Україні і Польщі.

У доповіді Пан Гі Муна нагадується, що у вербальній ноті від 19 лютого 2010 року всім державам – членам ООН було запропоновано проінформувати його про заходи по недопущенню придбання терористами зброї масового знищення, а також викласти свої міркування з даного питання. Станом на 23 червня відповіді отримали в тому числі й від України.

МАГАТЕ повідомило, що, спираючись на минулий досвід успішного здійснення проектів з надання державам сприяння в забезпеченні ядерної безпеки при проведенні великих громадських заходів, воно продовжило обговорення питань ядерної безпеки при проведенні майбутніх великих громадських заходів в Китаї (виставка “ЕКСПО 2010”, Шанхай), Південній Африці (Кубок світу 2010 року), Сполученому Королівстві (Олімпійські Ігри 2012 роки), а також Польщі і Україні (Євро-2012).

Джерело: http://2012ua.net