Атомна енергетика

У захисних трубах одного з реакторів АЕС “Козлодуй” у Болгарії виявлено тріщини

У компоненті одного з реакторів шостого енергоблока АЕС “Козлодуй” у Болгарії виявлено тріщини, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

З’ясувалося це під час ремонту, на який поставлено шостий енергоблок. Тріщини при металографічній перевірці знайдено у верхній частині захисних труб. Радіоактивного витоку на шостому блоці не виявлено.

Як повідомляють болгарські ЗМІ, дефектні труби замінено. Має відбутися ретельна перевірка всіх захисних труб енергоблока. У вівторок на АЕС “Козлодуй” приїхав міністр економіки, енергетики і туризму Трайчо Трайков. Він ознайомиться з тим, як усуваються проблеми, що виникли на АЕС.

Запуск в експлуатацію шостого блоку після ремонту може затриматися на кілька днів. Агентство з ядерного регулювання Болгарії повідомило, що 6-й блок АЕС “Козлодуй” не запустять в експлуатацію, поки не буде гарантовано безпеку його роботи.

Директор Електроенергетичного системного оператора Іван Йотов повідомив, що не передбачається введення обмежень на споживання електроенергії через те, що шостий блок не може запрацювати в заплановані строки. Також не купуватимуть електроенергію за кордоном, оскільки Болгарія має достатньо резервних потужностей.

Джерело: ukrinform.ua