Атомна енергетика

Екологи прикували себе до радіоактивнішого за Чоронобиль потяга

6 листопада. Франція. Активісти екологічних рухів заблокували у Франції поїзд, що прямував до Німеччини зі 123 тоннами ядерних відходів.

Ядерне паливо, яке віз поїзд, раніше використовувалося у ФРН для вироблення електрики. У Франції відходи були перероблені на заводі компанії Areva, після чого повинні були бути повернуті. Склад, який захисники природи охрестили найрадіоактивнішим в історії, прямував з Валон (Нормандія) до німецького Горлебен, куди повинен був прибути в суботу, 6 листопада. Поїзд складається з 14 вагонів: 11 з відходами та 3 з поліцейськими.

Однак екологи перегородили йому шлях у місті Кан. Вони стверджують, що цей потяг «в два рази радіоактивніший заЧорнобиль». Активісти розгорнули банер з написом «Опір без кордонів» і заявили, що поїзд являє негайну загрозу для життя у випадку НС, а також довгострокову небезпеку для здоров’я. На думку екологів, сховище для відходів у Горлебені не забезпечить належної безпеки. Вони вимагають, щоб відходи були переправлені в більш надійне місце.

До цього повідомлялося, що поїзд в Німеччині збиралися зустрічати 30 тис. протестуючих і 16 тис. поліцейських. Представник Areva Крістоф Неньо раніше відкинув звинувачення з боку екологічних організацій.

Також він заявив, що рекорд за радіоактивністю цей поїзд не встановив (раніше вже 10 подібних складів прийшли з Франції до Німеччини).

За оцінкою Areva, вантаж еквівалентний відходам, які за рік виходять при виробленні електрики для потреб 24 млн. німців.

Джерело: newsmarket.com.ua