Атомна енергетика

Чверть мільйона жителів Німеччини вимагають відмови від атомної енергії

У чотирьох містах Німеччини в суботу, 26 березня, відбулися найбільші за всю історію країни мітинги і демонстрації противників атомної енергетики. У них брали участь майже 250 тисяч людей, які вимагали негайної відмови від використання АЕС. Центрами акцій протесту, що пройшли під девізом “Події в Фукусімі попереджають: відключити всі АЕС”, стали Берлін і Гамбург, де на демонстрації вийшли десятки тисяч громадян.

Багатотисячні виступи пройшли також у Кельні та Мюнхені, повідомляє агентство AFP. Ініціаторами проведення акції, яку підтримали профспілки, а також католицька і протестантська церкви, виступили відразу кілька екологічних організацій.

Голова опозиційної Соціал-демократичної партії Німеччини Зігмар Габріель, виступаючи в Берліні, підкреслив, що масовість руху протесту свідчить про те, що жителі Німеччини, перш за все молодь, хочуть відмови країни від атомної енергетики, повідомляє АР. За словами Габріеля, правляча в ФРН коаліція використовує атомну проблематику лише як інструмент передвиборної боротьби. “Мова йде не про те, щоб на час перед земельними виборами закрити декілька АЕС, – підкреслив голова СДПН. – Найстаріші атомні електростанції повинні бути негайно закриті. Всі інші – спочатку перевірені на їх відповідність новітнім стандартам безпеки, а потім відключені від мережі”.

Канцлер ФРН Ангела Меркель відкинула критику, висловлену на її адресу опозицією, повідомляє видання Spiegel Online. Меркель повідомила, що уряд у Берліні розробляє енергоконцепцію майбутнього, для реалізації якої необхідно певний час. Вимоги негайної відмови від АЕС канцлер назвала утопічними, пояснивши, що спочатку необхідно забезпечити надійну альтернативу ядерній енергетиці. Крім того, Меркель розкритикувала лідерів опозиції, які, за її словами, не хочуть помічати проблем, а “закопують голову в пісок і очолюють всюди демонстрації” протесту.

Джерело: news.finance.ua