Атомна енергетика

Внаслідок радіоактивного дощу в Південній Кореї закрилися десятки шкіл

Внаслідок побоювання радіоактивних дощів, пов’язаних з катастрофою на атомній електростанції «Фукусіма 1 (??)», у Південній Кореї стали одна за одною закриватися початкові школи й дитячі сади, повідомили ЗМІ Південної Кореї.

Цю стурбованість викликали радіоактивні дощі, які в Південній Кореї випадають ось уже сім днів. Але в канцелярії прем’єр-міністра країни запевняють, що рівень радіації в опадах мінімальний і не шкідливий для здоров’я.

Стурбованість у Південній Кореї стала наростати після того, як метеослужби оголосили про вітри, що дмуть з боку Японії, через що в країні може підвищитися радіоактивний фон. Зараз у Сеулі закрито близько 130 дитячих садів та шкіл, і на прохання батьків скорочено термін дії спортивних секцій та уроків у школах. Також тимчасово виключені з розкладу заняття, що проводяться поза будівель шкіл. Решта освітні установи проводять поки заняття в звичайному режимі.

Раніше, агентством ядерної безпеки Південної Кореї повідомлялося, що в радіоактивному дощі, що випав на острові Чеджу, були виявлені радіоактивний йод і цезій. Але експерти запевнили, що це дуже незначна кількість і не небезпечна для здоров’я.

А тим часом у школах Японії також почалися перевірки радіоактивного фону, які будуть тривати близько двох днів. Тут планується заміряти рівень радіації в більш ніж 1,4 тисяч шкіл і дитячих садів. Влада Японії заявила, що в радіусі 30 км від «Фукусіма 1 (??)» немає жодного ризику для здоров’я дітей.

Джерело: epochtimes.com.ua