Атомна енергетика

No more Фукусіма: вулиці Токіо заполонили тисячі протестуючих проти атомної енергетики

У неділю 10 квітня близько 15 тисяч людей в Токіо зібралися на демонстрацію проти атомної енергетики на тлі триваючого кризи навколо аварійної АЕС.

Ні ядерним бомбам! No more Фукусіма!, – скандували перед залізничною станцією Коендзі люди, багато з яких привели з собою маленьких дітей, повідомляє агентство Кіодо з посиланням на організаторів заходу.

Акція протесту відбувалася під музику в стилі рок і реггі, яку ивконували музиканти в яскравому одязі.

“Я дізнався про демонстрацію через Twitter. Я хочу зробити все, що в моїх силах для того, щоб зупинити атомну енергетику – не заради нас, а заради наших дітей”, – говорить учасник акції 43-річний Такасі Каміяма, який прийшов до Коендзі разом зі своїми дітьми у віці двох і шести років.

Після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі, яке послідувало за ним, на АЕС Фукусіма-1 відмовила система охолодження, на об’єкті був введений режим НС. Згодом на декількох енергоблоках сталися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу.

Влада евакуювала людей з 20-кілометровій зони навколо АЕС. Пізніше стала з’являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів у повітрі, морський та питній воді, продуктах харчування. Раніше сьогодні повідомлялося, що біля берегів Японії знайдено заражену радіоактивними речовинами рибу.

Вчора інженери TEPCO почали будувати сталеве загородження на території станції, щоб не допустити потрапляння радіоактивних речовин в Тихий океан.

Джерело: vidgolos.com