Атомна енергетика

У Токіо відбулася демонстрація проти атомної енергетики

Кілька тисяч осіб у неділю в Токіо провели демонстрацію проти атомної енергетики на тлі триваючої кризи навколо аварійної АЕС Фукусіма-1, передає телеканал NHK.

Люди незадоволені розвитком подій на АЕС Фукусіма-1, яка постраждала під час землетрусу 11 березня. Учасники демонстрації вимагають закриття всіх АЕС у країні, які побудовані без захисту від землетрусів і цунамі. Вони також закликають уряд і компанію ТЕРСА перейти на альтернативні джерела енергії.

“Захистіть дітей від радіації в Фукусіма!”, – скандували люди, проходячи повз головний офіс компанії TEPCO – оператора аварійної АЕС Фукусіма-1, що постраждала від землетрусу 11 березня.

Всього, за даними організаторів, участь у демонстрації взяли близько 4500 осіб. Це вже не перша акція протесту в Токіо проти використання урядом атомної енергетики з часу, коли на АЕС Фукусіма-1 стався викид в атмосферу небезпечних для людини радіоактивних елементів.

Після руйнівного землетрусу в Японії 11 березня і цунамі на АЕС Фукусіма-1 була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. Було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Пізніше почала з’являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, продуктах.

TEPCO очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев’яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції – протягом трьох місяців, заявив у неділю Кацумата.

12 квітня японське агентство з ядерної та промислової безпеки оголосило про присвоєння сьомого рівня небезпеки аварії на Фукусіма-1. За оцінками INES, максимальний, сьомий, рівень характеризується викидом у навколишнє середовище радіоактивних матеріалів, що перевищують десятки тисяч терабеккерелів (ТБК) йоду-131 в годину.

Джерело: vidgolos.com