Атомна енергетика

Влада Японії зізналася, що приховала справжню інформацію про стан “Фукусіми”

Влада Японії підтвердила, що приховувала дані про радіацію, щоб уникнути паніки. У майбутньому пообіцяла такого не робити.

Влада Японії підтвердила, що дійсно тримала в таємниці інформацію про радіоактивне зараження в районі аварійної АЕС “Фукусіма-1” і прогнози про розвиток ситуації. У Токіо пояснили, що таким способом хотіли запобігти паніці.
Радник прем’єр-міністра країни Наото Кана Госі Хосоно, який очолює секретаріат об’єднаного штабу з ліквідації НП на атомній станції, розповів, що уряд засекретив результати п’яти тисяч вимірів радіоактивного фону в зоні лиха.

Крім цього від громадськості приховали прогнози, щодо швидкості поширення небезпечних ізотопів.

Чиновник повідомив, що влада пішла на цей крок, бажаючи уникнути можливої паніки.

“Така позиція була помилковою”, – підкреслив Хосоно.

Він пообіцяв, що в майбутньому вся інформація про ситуацію на АЕС “Фукусіма-1” буде оприлюднюватися негайно.

За останніми даними, на першому реакторі об’єкту вже ведуться роботи з установки нової системи для очищення повітря від радіоактивних частинок.

Завдяки цьому персонал зможе увійти до будівлі енергоблоку та особисто контролювати процес охолодження внутрішньої частини реактора. Ліквідатори також отримають можливість продовжити закачування азоту, щоб уникнути можливих вибухів водню.

У рамках цієї програми японці почали інтенсивну подачу води у внутрішні відсіки першого енергоблоку, щоб усунути загрозу перегріву ядерного палива.

У реактор вже закачали близько семи з половиною тисяч тонн рідини, проте ситуація поки так і не стабілізувалася. При цьому сильна радіація не дозволяє людям визначити, який рівень води встановлений всередині реактора.

Очікується, що найближчим часом до ліквідації наслідків аварії додатково підключаться близько трьох тисяч фахівців.

При цьому перевагу буде віддано тим, хто раніше працював на атомних електростанціях, займався моніторингом радіаційного фону або був задіяний в суміжних з ядерних енергетикою областях.

Джерело: tsn.ua