Атомна енергетика

На найбільшій японській АЕС вийшла з ладу система охолодження

На першому енергоблоці найбільшої в Японії АЕС “Касівадзакі-Каріва” стався перебій у системі охолодження. Про це заявили представники компанії-оператора станції ТЕРСО.

За наявною інформацією, на розташованій в префектурі Ніїгата АЕС виявлені проблеми в роботі аварійного клапана системи охолодження. Інформація про можливі витоки радіоактивних речовин не надходила, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на РІА Новини.

Неполадки було виявлено в ході проведених у четвер увечері перевірок на енергооб’єкті.

Представники ТЕРСО заявляють, що після виявлення перебою в роботі обладнаного електроприводом клапана співробітники станції були змушені закрити клапан вручну. Клапани на інших шести енергоблоках працюють штатно, стверджують у компанії. Наразі фахівці намагаються з’ясувати причини неполадок.

Тим часом, як повідомляє Бі-бі-сі, японський уряд розпорядився тимчасово закрити ще одну АЕС – “Хамаока” на північний захід від Токіо. Як заявив прем’єр-міністр країни Наото Кан, фахівці з атомної енергетики повинні упевнитися, що у випадку повторення підземних поштовхів і ударів цунамі станція їх витримає. Глава уряду також висловив надію, що закриття АЕС “Хамаока” не призведе до енергетичного голоду в країні.

Джерело: ukrinform.ua