Атомна енергетика

На французькій АЕС стався вибух, є жертви

Як передає Europe 1 з посиланням на представників Комісаріату з атомної енергетики Франції (Commissariat a l’energie atomique), в результаті інциденту одна людина загинула, щонайменше чотири постраждали, повідомляється про одного зниклого без вісті.

За даними Le Figaro і ряду інших джерел, на АЕС існує ризик витоку радіації. При цьому, за інформацією Midi Libre, небезпеки витоку радіації немає. Про відсутність ризику радіоактивного зараження повідомляють і представники Комісаріату з атомної енергетики.

За інформацією Agence France-Presse, вибух стався близько 11:45 за місцевим часом (12:45 за Києвом) в одній з печей після займання на майданчику для зберігання радіоактивних відходів. Місце події оточене, на території АЕС працюють пожежники, поліція, медики та представники департаменту Гар (Gard). Для евакуації поранених у електростанції чергує вертоліт.

Атомна електростанція “Маркула” була введена в експлуатацію в січні 1956 року. АЕС оснащена трьома реакторами, які працюють на урановому паливі.

Як відомо, після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії на АЕС “Фукусіма-1” було зафіксовано серію аварій, викликаних виходом із ладу системи охолодження. Згодом на декількох енергоблоках сталися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу.

Джерело: Gazeta.ua