Атомна енергетика

У центрі Нікополя стоїть радіоактивний пам’ятник Леніну

Радіоактивний пам’ятник Леніну знайшли екологи в центрі Нікополя на Дніпропетровщині. Рівень небезпечних альфа-частинок в деяких місцях перевищує норму у десятки разів. Як з’ясували, радіацію випромінює гранітна плита, на якій стоїть монумент. Дозиметр показує близько тисячі мікрорентген на годину, це у понад 30 разів перевищує норму. Поблизу пам’ятника щодня гуляють діти, які про радіацію мають досить загальне уявлення.

Міські чиновники про випромінювання знають. Проте вважають, воно здоров’ю не зашкодить, якщо триматись від пам’ятника подалі. Місцевих мешканців про небезпеку ніхто не попередив. Поблизу монумента немає жодної таблички із застереженням.

Екологи пояснюють – радіацію випромінює п’єдестал, на якому стоїть монумент. Він зроблений з граніту, в який природним шляхом міг потрапити уран. За радянських часів, коли зводили монумент, рівень радіації не замірювали. Тепер, дізнавшись про небезпеку, місцеві комуністи пропонують вирішити проблему локально.

Замінити плиту не так просто. Адже це капітальний ремонт, який потребує чимало грошей та дозвільних документів, кажуть чиновники. Пам’ятник вождю революції – не єдиний із підвищеним рівнем радіації у Дніпропетровську. Екологи радять не підходити до таких монументів ближче як на два метри.

Джерело: obozrevatel.com