Атомна енергетика

Бельгія планує поетапно відмовитися від ядерної енергетики

Основні політичні партії Бельгії досягли згоди щодо плану закрити дві атомні станції країни, однак точну дату ще не встановлено.

В Бельгії працюють сім атомних реакторів

Як повідомляють посадові особи, на даний момент відбувається формування нового коаліційного уряду, і питання відмови від ядерної енергетики буде на його порядку денному.
Якщо вдасться знайти альтернативні джерела енергії, щоб заповнити нестачу, то в 2015 році будуть зупинені три найстаріші атомні реактори.

Німеччина є найбільшою промисловою державою, яка відмовилася від ядерної енергії після аварії на японській Фукусімі в березні.

Загалом Бельгія має сім реакторів на двох атомних електростанціях, Дуль на півночі і Тіанж на півдні країни. Вони перебувають у віданні компанії Electrabel, яка є частиною енергоконцерну GDF-Suez.

Згода, досягнута в неділю ввечері, підтверджує рішення, ухвалене в 2003 році, яке, однак не вдалося реалізувати у зв’язку із політичною кризою, яку пережила Бельгія після розпаду останнього уряду в квітні 2010 року.

Якщо Бельгія збирається втілити план щодо відмови від ядерної енергетики, їй доведеться знайти заміну джерела 5860 мегават енергії.

Джерело: bbc.co.uk