Атомна енергетика

Нова ядерна енергетична політика Тайваню

Компанія «Taipower» не буде продовжувати термін експлуатації існуючих атомних електростанцій згідно із недавно анонсованою ядерною енергетичною політикою, яка обіцяє в кінцевому підсумку зробити острів “без’ядерним”.

Політикою, представленою ??на прес-конференції, передбачено відмову від продовження експлуатації АЕС «Chinshan», «Kuosheng» і «Maanshan» у їх понадпроектний термін 40 років. В документі також йдеться про те що поки не будуть дотримані всі вимоги безпеки, роботу четвертої АЕС на Тайвані «Лунгмень» (Lungmen) розпочато не буде. Крім того, два найстаріших енергоблоки острова будуть достроково закриті, при умові що блоки станції «Lungmen» будуть запущені в промислову експлуатацію до 2016 року.

Нова політика була підготовлена ??”відповідно до принципів відсутності нормування споживання енергії, підтримки стабільних цін на електроенергію та подальшого скорочення викидів вуглекислого газу для досягнення міжнародних цілей”, – заявили представники уряду. Вони також зазначили, що нова політика є у відповідності зі статтею 23 «Основного закону про охорону навколишнього середовища», яким керується уряд при складанні планів, які в кінцевому підсумку дозволять стати Тайваню без’ядерним.

Запуск двох реакторів на киплячій воді (ABWR), які будуються на АЕС «Lungmen», буде дозволено тільки після проведення суворої оцінки безпеки як з боку уряду так і з боку міжнародних організацій з атомної безпеки. Після аварії на АЕС «Fukushima Daiichi» на початку цього року, на станції проводяться додаткові удосконалення, а дата запуску в експлуатацію буде оголошена на початку 2012 року.

Роботи на «Lungmen» почалися в 1999 році, але проект постійно супроводжували політичні, правові та інші затримки. Перший блок в даний час проходить попередні експлуатаційні випробування, але запуску найближчим часом не очікується.

Найстарішими діючими атомними енергоблоками на Тайвані є два реактори на киплячій воді 604 МВт типу «General Electric» на АЕС «Chinshan», промислову експлуатацію яких було розпочато в 1978 і 1979 роках. Компанія «Taipower» розраховувала на продовження 20-річної ліцензії на всі свої діючі ядерні установки, а в 2007 році Рада з ядерної безпеки Тайваню (AEC) затвердила продовження терміну експлуатації енергоблоків на «Chinshan», заявивши, що на станції було проведено оцінку безпеки і продовження терміну експлуатації ще на 20 років є безпечним. Тепер, схоже, ці блоки буде закрито саме в кінці початкового строку дії 40-річної ліцензії на їхню експлуатацію – за умови, що до того часу буде запущено два енергоблоки ABWR 1300 МВт на «Lungmen» . Термін діючих ліцензій на експлуатацію «Kuosheng» і «Maanshan» закінчується на початку 2020-х років.

Приблизно 99% енергії, яка використовується на Тайвані, імпортується. Хоча ядерна енергія становить лише 11% від встановленої генеруючої потужності, вона відігравала значну роль в електропостачанні острова протягом двох десятиліть, і в даний час забезпечує близько чверті базисної електроенергії. У 2010 році «Taipower» оголосила, що вона розглядає можливість підвищення потужності шести існуючих реакторів, а також завершення трьох нових, у тому числі два з яких знаходяться в стадії будівництва, до 2025 року.

Підготовлено: world-nuclear-news.org