Атомна енергетика

Енергоатом вже офіційно підтверджує, що не встигає вчасно подовжити роботу застарілого енергоблоку №1 на Южно-Українській АЕС

Вітчизняні атомні електростанції відповідають всім вимогам безпеки МАГАТЕ. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив на нараді щодо забезпечення енергетичної безпеки, яка відбулася в аварійно-технічному центрі ДП НАЕК «Енергоатом» у селищі Білогородка Київської області.

«Наша атомна галузь знаходиться на хорошому рівні безпеки. По всім основним критеріям МАГАТЕ робота наших АЕС відповідає всім вимогам. Тому від Уряду я хочу подякувати всім атомникам, всім спеціалістам і керівникам, які забезпечують необхідний рівень безпеки АЕС», – сказав Микола Азаров.
Прем’єр-міністр відзначив, що до 2020 року Україні необхідно провести модернізацію та продовжити строки експлуатації енергоблоків на АЕС.

При цьому він, зокрема, уточнив, що роботи з модернізації та продовження строків експлуатації одного з енергоблоків на Південно-Українській АЕС будуть завершені у І кварталі 2013 року. «Нам у найближчі роки необхідно виконати колосальний обсяг робіт, пов’язаних з модернізацією наших енергоблоків. На модернізацію одного атомного енергоблоку необхідно близько 4 млрд. грн.», – сказав Микола Азаров.

Водночас Глава Уряду додав, що фінансування всіх робіт буде забезпечено у повному обсязі.

Крім того, Микола Азаров поінформував, що під час сьогоднішньої наради він попередив деяких керівників регіонів про недопустимість відставання від графіку модернізації вітчизняної атомної енергетики. «Я попередив деяких керівників про недопустимість відставання від графіку модернізації. Уряд візьме на контроль виконання усіх заходів», – наголосив Прем’єр-міністр.

Джерело: atom.gov.ua