Атомна енергетика

Тур навколо Рівненської АЕС – День 1. смт. Колки, Маневицького району, Волинської області.

Про те, що було подовжено терміни експлуатації 1 і 2 енергоблоків на РАЕС, деяким людям було невідомо, і майже ніхто не знав , що подовження строку експлуатації енергоблоків на РАЕС було здійснено з порушенням українського та міжнародного законодавства.

Люди охоче підписуються проти розвитку атомної енергетики, проте виявляють сумнів чи до їхньої думки прислухаються. В місцевих мешканців явне невдоволення, що вони відчувають, що з їхньою думкою і позицією, щодо розвитку атомної енергетики ніхто не рахується. Жителі смт. Колки чули про сонячні колектори. В регіоні немає газового опалення, переважно використовують дрова. Не заважаючи на постійне зростання цін на дрова, а також на електроенергію, особливих альтернатив у місцевих жителів немає, тому використання енергії сонця і енергозбереження зацікавило багатьох.


Протягом заходу у нас з’явився волонтер – колишній військовослужбовець, ліквідатор аварії на ЧАЕС, – допомагав збирати підписи.

До нас також приєднався Віталій Шрамко – конструктор сонячного колектору. Він дуже пожвавив дискусію з зацікавленими в проектуванні сонячних колекторів людьми. Потім ми відвідали реально працюючий об’єкт – сонячний колектор Віталія у с. Копилля.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Дмитро Хмара
експерт з питань енергетики
Національний екологічний центр України
тел: +380 44 3537841
факс: +380 44 2895636
dmytro.khmara at necu.org.ua

Тарас Грицюк
ММГО Екоклуб
+38 097 860 71 63
+38 0362 26 78 91
office at ecoclubrivne.org
ecoclubrivne.org