Атомна енергетика

Тур навколо Рівненської АЕС – День 5. м. Сарни, Рівненської області

Міська влада в Сарнах дуже позитивно сприймає всі ініціативи пов’язані з впровадженням енергоефективності та відновлювальних джерел енергії. Нарешті ми мали змогу розвернути виставку на великій площі – центральний майдан міста Сарни. В місті, як і в решті населених пунктів, які ми відвідали протягом туру, переважна більшість населення вкрай негативно ставиться до атомної енергетики. Інформацію про сонячні колектори поки тут сприймають з обережністю, оскільки їх ніхто не бачив вживу, але всі з великою охотою читали інформацію про альтернативну енергетику і дякували за неї. Очікуємо, що наш захід стане поштовхом до ряду локальних ініціатив.

В Сарнах виявився дуже розвинутий громадянський рух. Ми обмінялись контактами з декількома громадськими організаціями («Смарт», «Портал», і 2 «Екоклуби», що діють при школах) і домовились про подальшу співпрацю. Зацікавленість у співпраці також виявляли деякі школярі, хочуть на уроках трудового навчання виробляти сонячні колектори.

Багато жителів Сарн говорять про величезну екологічну проблему міста – побудований завод з оцинкування. Проблеми із здоров’ям почались впродовж останніх 2 років(крихкість зубів, як вплив цинку) .

Після завершення акції і обіду ми поїхали в міський клуб міста Сарни, де на прохання активіста ГО «Смарт» та одночасно директора Міського клуба – пані Олени Абрамовіч – ми прочитали лекцію для школярів щодо міфів навколо атомної енергетики, а також про можливі альтернативи.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Сторінка туру в мережі Фейсбук:
https://www.facebook.com/groups/381593871859060/

Дмитро Хмара
експерт з питань енергетики
Національний екологічний центр України
тел: +380 44 3537841
факс: +380 44 2895636
dmytro.khmara at necu.org.ua

Тарас Грицюк
ММГО Екоклуб
+38 097 860 71 63
+38 0362 26 78 91
office at ecoclubrivne.org
ecoclubrivne.org