Атомна енергетика

Підпишіть петицію проти подовження терміну експлуатації старих реакторів в Україні

Як відомо, в Україні тривають спроби продовжити терміни експлуатації старих атомних блоків. На цей момент продовжено два найстаріших блоки на РАЕС та ведуться роботи з подовження першого блоку на ПУАЕС. При цьому, застарілі блоки не обладнані пасивними засобами безпеки та уловлювачем розплаву активної зони. І взагалі жоден з українських блоків не розрахований на падіння сучасного Боїнга.

Енергоатом не має достатньо власних коштів ні на підвищення безпеки, ні на заходи з продовження термінів експлуатації (через тариф на “атомну” електрику, який у кілька разів менший її собівартості). Тому оператор намагається отримати кредити (600 мільйонів евро) під державні гарантії від Европейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Евратому. Це гроші платників податків, в основному европейських, тому европейські НУО проти такого використання грошей, особливо враховуючи те, що їх ніхто не інформував про такі плани. Ми теж проти гарантування та підтримки нашими податками сумнівної діяльності Енергоатому.

Фактично, в рамках КЗППБ більше половини заходів заплановані як частина програми продовження термінів експлуатації. Для прикладу:

3.3 Мероприятия приоритета ІІ планируются в составе программы подготовки энергоблока к продлению срока эксплуатации с возможным завершением реализации после окончания проектного срока эксплуатации.

Тому ми з нашими європейськими колегами з Бенквочу вчора запустили петицію через сервіс Авааз проти надання Енергоатому кредиту для фінансування Комплексної (зведеної) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій. (КЗППБ)

http://avaaz.org/en/petition/EU_Dont_fund_the_next_Chernobyl/

У цій петиції ми закликаємо ЄБРР
1) дати Україні чіткий сигнал що Європа не підтримує плани подовження роботи старих радянських блоків та
2) вимагати від Українського уряду серйозного ставлення до ризиків атомної енергетики та необхідності розвитку безпечної, чистої енергетики.

Будь ласка, підтримайте, та поширте по своїх каналах.

Andriy Martynyuk, NGO Ecoclub