Атомна енергетика

100 тис. японців вийшли на протест проти “мирного атома”

У столиці Японії Токіо 16 июля понад 100 тис. людей взяли участь у мітингу з вимогою відмовитися від атомної енергії, повідомляє радіо “Свобода”.

Акція пройшла напередодні повторного введення в експлуатацію реактора на атомній електростанції “Ооі” – відповідно до розпорядження японського уряду.

До цього більше року всі 50 японських реакторів були відключені – після аварії на АЕС “Фукусіма – Даїчі”, що постраждала навесні 2011 р. в результаті сильного землетрусу і цунамі.

Організатори нинішнього мітингу побоюються, що влада перегляне прийняте після цієї аварії рішення про відмову від атомної енергії. Активісти заявляють, що зібрали близько 7,5 млн підписів під петицією з вимогою повністю припинити експлуатацію АЕС.

Як повідомлялося раніше, 5 травня 2012 р. в Японії зупинили для перевірки останній діючий реактор. Таким чином, країна залишилася без електрики, що виробляється АЕС. Після закінчення тестів місцева влада відмовлялася дати згоду на відновлення їхньої роботи.

Відзначимо, до минулорічних руйнівного землетрусу і цунамі, через які частково розплавились ядра реакторів на станції “Фукусіма”, Японія отримувала від 54 атомних реакторів АЕС близько 30% споживаної в країні електроенергії. Щоб покрити дефіцит електроенергії, японська влада підвищила до рекордного рівня імпорт зрідженого природного газу.

Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9, після чого на узбережжя країни прийшло цунамі. Жертвами удару стихії стали близько 20 тис. людей. Природні катаклізми викликали аварію на АЕС “Фукусіма-1”, де сталося кілька вибухів, і почався витік радіації. Перший етап ліквідації аварії (стабілізація системи охолодження реакторів) був завершений минулого літа.

Як повідомлялося, незалежна парламентська комісія з розслідування ядерної кризи на атомній електростанції (АЕС) “Фукусіма-1” дійшла висновку, що ядерна криза була викликана не тільки стихійним лихом, а й помилками уряду країни і оператора станції – енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO).

Источник: obozrevatel.com