Атомна енергетика

До кінця року розроблять обґрунтування подовження терміну експлуатації блоків №1 і №2 РАЕС

“Енергоатом” до кінця року планує розробити техніко-економічне обґрунтування подовження терміну експлуатації енергоблоків №1 і №2 Рівненської АЕС. Про це повідомив перший віце-президент НАЕК “Енергоатом” з економічної політики та корпоративного розвитку Микита Константінов на засіданні колегії Державного комітету ядерного регулювання України (ДКЯРУ) 24 квітня.

“Терміни реалізації заходів з подовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС досить жорсткі, тому перебувають під посиленим контролем з боку Дирекції НАЕК”, – сказав Микита Константінов.

За словами першого віце-президента, енергоблоки №1 і №2 Рівненської АЕС, а також №1 Південно-Української АЕС є пілотними з подовження експлуатації, оскільки проектний термін їх експлуатаційного ресурсу закінчується в 2010-2012 роках.

Як повідомив Микита Константінов, НАЕК “Енергоатом” з метою подовження експлуатації енергоблоків запланувала виконати ряд організаційно-технічних заходів. У Компанії створено групу управління подовженням експлуатації та спеціалізовані підрозділи на майданчиках АЕС, впроваджено відповідні перспективні програми та графіки їх реалізації, а також забезпечено стабільне фінансування робіт.

За останні місяці Дирекцією Компанії було розроблено загальний та деталізований план-графік підготовки до подовження експлуатації енергоблоку №1 Рівненської АЕС, налагоджено відповідний діалог з ДКЯРУ та визначено ключові заходи в рамках реалізації проекту.

Окрім того, в “Енергоатомі” розроблено чотирьохрічний графік проведення планово-попереджувальних ремонтів на АЕС, який передбачає виконання відповідних заходів.

НАЕК до кінця 2007 року, окрім техніко-економічного обґрунтування подовження експлуатації енергоблоків №1 і №2 РАЕС, має також розробити звіт з переоцінки безпеки енергоблоків, завершити обстеження обладнання та прийняти рішення щодо доцільності подовження експлуатації.

В подальшому Компанія має виконати роботи з кваліфікації обладнання (до кінця 2008 року) та розробити звіт з періодичної оцінки безпеки (до червня 2009 року).

Подовження експлуатації енергоблоків можливе лише за умови своєчасного та якісного виконання “Енергоатомом” заходів у рамках Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС.

Робота з подовження експлуатації енергоблоків АЕС є пріоритетним напрямком у діяльності Компанії, передбаченим Енергетичною стратегією розвитку України на період до 2030 року. “Енергоатом” на першому етапі планує подовжити ресурс діючих енергоблоків на 10-15 років, що, за оцінками керівників НАЕК, здатне принести Компанії та українським споживачам електроенергії значну економічну вигоду.

Прес-служба Мінпаливенерго