Атомна енергетика

Проект №№3-4 ХАЕС повернуто на доопрацювання

Державна інспекція ядерного регулювання України повернула НАЕК “Енергоатом” на доопрацювання проект ректора третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС). Як відомо, у вересні 2012 року Верховна Рада прийняла закон щодо будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької загальною вартістю 39 млрд 566 294 000 грн. Техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків ХАЕС передбачає установку ректора типу ВВЕР-1000 проекту В-392, розробленого ОКБ “Гідропрес” (РФ).

Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев щодо цього повідомив: “Держатомрегулювання провело експертизу технічних вимог до проекту реакторної установки і повернуло їх на доопрацювання з метою включення додаткових пунктів та обліку аварії на АЕС” Фукусіма-ДАІЧІ “(Японія)”.

Довідково. Україна і Росія 9 червня 2010 підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні третього і четвертого енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків. Переговори щодо умов кредитування добудови енергоблоків ХАЕС тривають.

Джерело: atomprofspilka.info