Атомна енергетика

Рівень радіації на Фукусімі-1 за дев’ять днів виріс у вісімнадцять разів

Рівень радіації на Фукусімі-1 за дев'ять днів виріс у вісімнадцять разівОператори аварійної японської АЕС Фукусіма-1 зафіксували 18-кратне збільшення рівня радіації в резервуарі з водою.

Як показав проведений напередодні замір, в одному з водних резервуарів станції рівень радіації становить 1800 мілізівертів на годину: це означає, що людина, яка знаходиться поряд із зараженою водою, померла б протягом чотирьох годин.

Замір, проведений в тому ж резервуарі 22 серпня, дав результат 100 мілізівертів на годину.

Зазначимо , що в серпні через черговий витік зараженої води рівень радіаційної небезпеки на Фукусімі підвищили з першого до третього ступеня за міжнародною шкалою INES .

Крім того, вищий сьомий рівень за шкалою INES був наданий основній аварії на Фукусімі-1, раніше такий статус присвоєний тільки трагедії на АЕС у Чорнобилі.

Минулого місяця компанія визнала , що радіоактивні ґрунтові води просочуються в Тихий океан, минаючи підземний бар’єр. Оператори зберігають сотні тисяч тонн забрудненої води. Наразі компанія має в своєму розпорядженні близько 1000 контейнерів, 93 % з яких вже повні радіоактивної води . Вода заражена настільки, що за годину людина може отримати дозу радіації, яка в п’ять разів перевищує річну межу для працівників ядерної станції.

15 вересня цього року в Японії будуть тимчасово закриті всі атомні реактори для проведення планової перевірки та техобслуговування.

Джерело: ua.korrespondent.net