Атомна енергетика

Видалення ядерного палива з АЕС «Фукусіма» призупинено після відмови системи охолодження

Автор: Джейкоб Адельман
fukushima_plantЗгідно поширеної електронними засобами заявою, Tokyo Electric Power Co. (9501) призупинила видалення відпрацьованих ядерних паливних стрижнів на потерпілій від аварії АЕС «Фукусіма» після виходу з ладу системи охолодження внаслідок пошкодження кабелю живлення.

Система охолодження реактора №4 була зупинена о 09:45 за місцевим часом і знадобилося близько двох годин, щоб замінити її резервною системою, заявила компанія Tepco. Вода достатньо холодна, щоб залишатися в безпечному діапазоні температур, поки працює резервна система.

Вихід з ладу відбувся після пошкодження кабелю живлення під час земляних робіт на іншій будівлі АЕС, заявили в Tepco. Наразі не виявлено жодних порушень функціонування резервуарів для зберігання відпрацьованого ядерного палива трьох інших реакторів або загального резервуара станції.

18 листопада 2013 р. Tepco розпочала видалення 1,331 відпрацьованих паливних збірок в резервуарі реактора №4, називаючи це великою віхою на шляху до виведення АЕС з експлуатації.

Будівля реактора № 4 сильно постраждала від вибуху і пожежі внаслідок землетрусу й цунамі 11 березня 2011 р. Це викликало побоювання, що ядерні стрижні в резервуарі для зберігання відпрацьованого ядерного палива можуть бути пошкоджені, що підвищує ризик процесу вилучення, який продовжиться до кінця цього року.

За словами Емі Гундерсен, головного інженера компанії Fairewinds Associates Inc., розташованої у м. Берлінгтон, штат Вермонт, що надає консультації з питань енергетики, у разі руйнування стрижнів могло відбутися вивільнення криптону-85, що збільшило б ризик виникнення раку у осіб, котрі мають контакт з радіоактивним газом.

Інша небезпека може виникнути, якщо під час видалення дві збірки зійдуться занадто близько. Якщо хімічний захист навколо паливних стрижнів був порушений під час аварії 2011 року, контакт міг би призвести до самопідтримуваної ланцюгової реакції, яка могла випарувати воду в резервуарі для зберігання відпрацьованого ядерного палива протягом декількох днів, сказала Гундерсен.

За її словами без цієї охолоджуючої води займання палива може призвести до поширення радіації в такому масштабі, яке мало місце під час аварії з розплавленням активної зони на трьох реакторах АЕС «Фукусіма» у 2011 р.

Контактна інформація автора статті: Джейкоб Адельман (Jacob Adelman), Токіо, jadelman1 at bloomberg.net
Контактна інформація редактора відповідального за випуск статті: Джейсон Роджерс (Jason Rogers) jrogers73 at bloomberg.net
Оригінал статті: http://www.bloomberg.com/

Завантажити переклад статті в форматі PDF:

Видалення ядерного палива з АЕС «Фукусіма» призупинено після відмови системи охолодження