Атомна енергетика

Рішення південнокорейського суду може спричинити низку процесів проти атомних електростанцій

Рішення південнокорейського суду може спричинити низку процесів проти атомних електростанцій. Суд виніс рішення на користь позивачки, яка заявила про зв’язок між радіацією атомної електростанції та раком.

Південнокорейський суд вперше виніс рішення на користь позивачки, яка вказала на зв’язок між радіацією від атомної електростанції і раком. Цей вердикт може стати початком цілої низки аналогічних судових процесів у країні, що сильно залежить від атомної енергетики.

У п’ятницю окружний суд Бусану виніс рішення на користь позову, поданого 48-річною Парк Гум-сун, що її рак щитовидної залози спричинений радіацією від шести атомних електростанцій, розташованих за 7,7 кілометрів від її помешкання у Ішон-рі, округ Кіянг на південно-східному узбережжі країни.

“Вона мешкала в межах 10 кілометрів від електростанцій протягом більш ніж 20 років і таким чином довгий час зазнавала дії радіації. Окрім радіації від атомних електростанцій немає жодних очевидних причин її раку,” – говориться у письмовому рішенні суду.

Суд постановив, щоб оператор атомної електростанції, Korea Hydro &
Nuclear Power Co., сплатив пані Парк 15 мільйонів вон ($14,150) в якості компенсації.

Джерело: The Wall Street Journal