Атомна енергетика

У Британії вітроелектростанції перемогли атомні станції

windpowerВітропарки у Великобританії 21 жовтня виробили електроенергії більше, ніж атомні електростанції. Таке повідомлення надав оператор мережі National Grid. Великий вплив на генерацію мали дуже сильні вітри і зупинки атомних блоків.

У цей день над островами проходили залишки урагану Gonzalo, що й спричинило рекорд вітрогенерації. Протягом 24 годин вітрова енергія видала 14,2% від загальної кількості енергії. А частина електроенергії від атомних реакторів склала 13,3%. Співвідношення стало корисним для альтернативної енергетики через те, що 8 блоків були вимкнені через різні причини. Працювало тільки 7 атомних агрегатів.

Причинами зупинок атомних реакторів були наступні. Атомна електростанція Sizewell B знаходилася на плановому технічному огляді. Один з реакторів на електростанції Hunterston B ремонтується до середини листопада. Заміна палива проходить на одному реакторі Dungeness B, а другий зупинений через аварію насоса парового циклу. 4 реактори зупинено через появу дефектів в паровому циклі. Через це їхня продуктивність буде знижена до 75% протягом наступних двох років, щоб не допустити перегрівання і аварії.

Через таке співвідношення діючих і ремонтованих блоків, вітрогенерація отримала перевагу, осягнувши за даними National Grid – 6372 МВт.

Джерело: ecotown.com.ua