Атомна енергетика

Україна розсекретила документи про аварію на Чорнобильській АЕС

chornobyl_listsЯк мінімум 49 секретних документів про аварію на Чорнобильській АЕС оприлюднила Служба безпеки України (СБУ). Про це повідомила прес-служба СБУ.

За повідомленням прес-служби, документи (доповідні записки, інформаційні повідомлення та ін) містять інформацію про факти неякісного будівництва і монтажних роботах, про порушення технологічної дисципліни та правил безпеки. На жаль, на цю інформацію не завжди своєчасно реагували.

Як повідомила прес-служба СБУ, за розсекреченими матеріалами КДБ УРСР з 1971 року по 1981 включно на станції було зафіксовано 29 аварійних зупинок, у тому числі кілька незначних аварій. Вісім з яких сталися з вини персоналу.

Прес-служба СБУ також оприлюднила документи, що розповідають про ліквідацію наслідків аварії, про неготовність державних органів до масштабів такої трагедії. Ряд документів вказує на брак необхідного спецодягу, спорядження та обладнання для проведення аварійних робіт. Виявлено також факти, щодо радіаційної ситуації, яка залишалася недостатньо вивченою, і навіть після аварії пульти управління атомної станції деякий час залишалися взагалі без контролю.

Документи доступні на сайті Центрального державного електронного архіву України