Атомна енергетика

Німеччина шукає $ 21 млрд для фінансування ядерного “банку проблемних активів”

deutsheЗа інформацією місцевих ЗМІ уряд Німеччини створить фонд, в який об’єкти атомної енергетики внесуть $ 21,2 млрд, для того, щоб забезпечити довгострокові витрати на виведення з експлуатації атомних електростанцій.

Газети Sueddeutsche Zeitung процитувала внутрішній документ міністерств економіки та довкілля, в якому зазначено, що чотири основних АЕС повинні сплатити в розстрочку близько 17 мільярдів євро у фонд для компенсації довгострокових витрат, в той час як близько 19 млрд євро від їх відрахувань необхідно сплатити за демонтаж і зберігання відходів.

E.ON, RWE, EnBW і Vattenfall Швеції, вже виділили близько 36 мільярдів євро на зняття з експлуатації енергоблоків АЕС та утилізацію ядерних відходів. Чотири електростанції були змушені сплачувати кошти у фонд після того, як Німеччинна вирішила поступово відмовлятися від атомної енергетики після аварії на японській Фукусімі.

Всі АЕС в Німеччині планується закрити до 2022 року, але є ризик того, що частину витрат фонду будуть покривати німецькі платники податків.

“Ми не можемо бути впевнені, що всі атомні електростанції зможуть втриматися на енергетичному ринку після таких змін та виконати свої довгострокові зобов’язання по виведенню з експлуатації ядерних реакторів”, – зазначено у газеті.

Джерело: powerengineeringint.com