Атомна енергетика

Рівненській АЕС не вистачає води для охолодження реакторів

Рівненській АЕС не вистачає води для охолодження реакторівРівень води на Хрінницькому водосховищі, що забезпечує постачання води для охолодження атомних реакторів РАЕС, впав до мінімальних позначок внаслідок аномальної спеки.

Повідомляє прес-секретар ГО «Екоклуб» Інна Белаш.

Уже півроку Хрінницька ГЕС, що перекачує воду зі Стира для охолодження реакторів, працює на півпотужності – з двох турбін вмикають лише одну. Брак води створює загрози діяльності атомній електростанції.

Природоохоронці запевняють, що такі зміни водного балансу можуть викликати непередбачувані ситуації екологічного та техногенного характеру.

«Через надмірне та невиправдане використання викопного палива на нашій планеті зміни клімату відбуваються із такою швидкістю, що випереджають навіть найпесимістичніші прогнози експертів, – коментує ситуацію Голова Ради Екоклубу Андрій Мартинюк. – Цього року ми всі страждаємо від спеки, і подібні катастрофічні явища у майбутньому будуть траплятися все частіше. Вони впливають на всі сектори господарства та економіки, та в першу чергу нас турбують ті, вихід з ладу яких може призвести до глобальних катастроф».

Одна з приток головної річки області повністю забрана для наповнення ставу-охолоджувача. Але цього не вистачає і АЕС відбирає воду безпосередньо з Горині.

«Страшно подумати, що траплятиметься, якщо безглузді урядові плани здійсняться і ще два атомних блоки буде побудовано на Хмельницькій АЕС» – додає природоохоронець.

У світі та Україні лобісти розвитку атомної енергетики намагаються позиціонувати її як кліматоохоронне рішення, оскільки ця галузь утворює порівняно мало викидів парникових газів.

«Та факти доводять, що загрози «мирного атома» набагато перевищують всі гадані переваги. Українцям слід вкладати свої ресурси у підвищення ефективності використання енергії та відновлювані джерела. Це не лише зберігає природу і клімат, а й допомагає досягнути енергетичної незалежності та створює нові робочі місця», – зазначають екоактивісти.

Джерело: 4vlada.com