Атомна енергетика

Ядерна енергія та зміна клімату

Зміна клімату – це, безумовно, один з найсерйозніших викликів, які кидає нам XXI сторіччя. Хоча Кіотський протокол, який нещодавно вступив у силу, та ефективна Європейська система торгівлі викидами є добрим сигналом, відповідь людства на цей виклик поки що далека віддосягнення мети. Значні проблеми потребують значних узгоджених дій. Однак чи означає це, що вони потребують також величезних, дорогих та ризикованих технологій, які було створено ще півстоліття тому? Інакше кажучи, чи потребує вирішення проблеми клімату повернення до ядерної енергії?

Як переконливо демонструє в своєму дослідженні Фелікс Маттес, існує цілий спектр інших шляхів боротьби проти зміни клімату, пов'язаних з набагато меншим ризиком. Вкладання ж коштів у ядерну енергію тягне за собою не тільки значний ризик у сфері здоров'я, фінансів та безпеки, але й може завести в економічний глухий кут. Через двадцять років після Чорнобильської ядерної катастрофи будь-які намагання ядерної промисловості святкувати своє відродження та змальовувати себе в якості вирішення проблеми клімату мають бути відкинуті. Політики всього світу повинні прислухатись до думки населення, яке в більшості своїй протестує проти використання ядерної енергії.

Ми твердо переконані, що ядерна енергія не вирішує проблем зміни клімату. Короткочасний ренесанс ядерної технології вимагатиме значної кількості урядових коштів, які можна було б із більшою користю вкласти у розвиток технологій відновлюваної енергетики та ефективного
енерговикористання.

Тому ми представляємо 6-й випуск бюлетеня “Тематичні дослідження з ядерної енергетики”(“Nuclear Issues Paper”) у якості нашого внеску в громадські дебати про адекватну відповідь на проблему зміни клімату і питання про майбутнє ядерної енергетики.

Йорг Хаас
Фонд Генріха Бьолля

  Ядерна енергія та зміна клімату