Атомна енергетика

Зупинено енергоблок №3 РАЕС

raes_2009100520 січня о 12:46 відключено від мережі енергоблок №3 РАЕС (ВВЕР-1000). Відключення відбулось внаслідок спрацювання автоматичного захисту турбіни через зниження вакууму в конденсаторах турбіни після відключення секції власних потреб 6 кВ 3BD та знеструмлення обладнання, задіяного для підтримки вакууму в конденсаторах турбіни.

Реакторна установка перебуває на потужності 1 % від номінальної.

Наразі причину відключення з’ясовано, проводяться операції з увімкнення енергоблоку у мережу.

Станом на 14 годину 20 січня у роботі перебувають два енергоблоки Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 1430 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

На енергоблоці №1 (ВВЕР-440) – 25-а доба середнього планово-попереджувального ремонту. Виконано ремонт обладнання усіх трьох каналів системи безпеки. Проведено ущільнення парогенераторів по першому та другому контурах. Завершується зборка турбогенераторів. Усі роботи виконуються згідно з графіком.

За минулу добу енергоблоками РАЕС вироблено 54,5 млн. кВт год електроенергії та з початку місяця і року – 1 млрд. 13,7 млн. кВт год електроенергії.
Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

(з офіційного повідомлення ВП “Рівненська атомна електростанція”)