Атомна енергетика

На деяких атомних електростанціях відбулося аварійне відключення енергоблоків у зимовий уїк-енд

nuclear_dangerНа деяких атомних електростанціях відбулося аварійне відключення енергоблоків у зимовий уїк-енд згідно з інформацією, яка була надана Комісії з ядерного регулювання 25 січня.

За даними Комісії з ядерного регулювання під час минулого уїк-енду відбулося аварійне відключення чотирьох промислових реакторів, коли на більшій частині Сходу країни лютував так званий зимовий шторм Джонас. Щонайменше один оператор атомних електростанцій визнав, що це аварійне відключення було пов’язано з погодою.

Загалом, 92 з 100 промислових енергетичних реакторів країни станом на ранок 25 січня були визначені Комісією з ядерного регулювання як працюючі. Деякі з них вже були відключені для проходження планового ремонту.

АЕС “Watts Bar 2” , що перебуває у відомстві Управління ресурсів басейну р. Теннессі, ще не розпочала свою роботу, але включена до 100 діючих вітчизняних енергоблоків, оскільки отримала відповідну ліцензію.

Оператори атомних електростанцій, як правило, не повідомляють про те, наскільки довго за їхніми оцінками триватиме відключення, посилаючись на причини, що пов’язані з конкуренцією. Нижче стисло описані випадки аварійних відключень, що сталися на уїк-енд:

Енергоблок № 1 АЕС “Calvert Cliffs” у штаті Меріленд, оператором якого є компанія “Exelon” був відключений вручну при роботі із потужністю 10% через підвищений рівень натрію в конденсаторі. Всі системи відреагували згідно з технічним проектом відповідно до звіту про інцидент, який було подано до Комісії з ядерного регулювання. Інцидент стався невдовзі після 3.00 в понеділок, 25 січня. Відповідно до звіту енергоблок №2 не зазнав ушкоджень і працює на повну потужність.

АЕС “Millstone 3” у штаті Коннектикут, оператором якої є компанія “Dominion”, працювала на повну потужність практично до 2.00 25 січня, коли порушення роботи головного циркуляційного насосу реактору “B” “спричинило перехід на “повільний потік теплоносіїв ядерного реактора” відповідно до звіту Комісії з ядерного регулювання. У звіті повідомляється, що розслідування інциденту наразі триває і денна зміна працюватиме над усуненням проблеми. За словами прес-секретаря компанії автоматичне відключення “було безпечним і пройшло без ускладнень”.

АЕС “FitzPatrick 1”, оператором якої є компанія “Entergy” у північній частини штату Нью-Йорк, була швидко зупинена вручну при роботі із потужністю 89% ввечері 23 січня “через зменшення притоку води” (згідно з звітом, який було надано Комісії з ядерного регулювання). Прес-секретар компанії “Entergy” розповіла GenerationHub про те, що викидів радіації не відбулося і немає жодної загрози здоров’ю працівників АЕС або населенню. “Зменшення притоку води сталося в результаті донного льоду. Донний лід – явище, яке за своєю природою нагадує талий лід, який утворюється в озері Онтаріо під впливом низки екологічних і метеорологічних умов, включаючи температуру води, температуру повітря, швидкість і напрям вітру. Донний лід утворює короки у структурі водозабору”, – повідомив прес-секретар.

На АЕС “Perry” у штаті Огайо, оператором якої є компанія “FirstEnergy”, відбулось відключення реактору “через невиявлений виток у сухому колодязі” (згідно з звітом Комісії з ядерного регулювання). “Персонал АЕС “Perry” проводить ремонт зварного шва системи трубопроводів забору води після аварійного відключення, яке відбулося вранці у неділю, 24 січня”, – повідомив прес-секретар компанії. “Виконання цих робіт не несе в собі жодної загрози здоров’ю працівників АЕС або населення”, – повідомила вона.

Автор: Уейн Барбер [Wayne Barber]
Головний аналітик, GenerationHub
Джерело: einnews.com