Атомна енергетика

На бельгійській АЕС аварійно вимкнули блок через три дні після продовження терміну його експлуатації

belgian4 січня Бельгія відновила роботу атомного енергоблоку після аварійного відключення, яке відбулося лише через три дні після продовження терміну його експлуатації.

Енергоблок № 1 АЕС “Doel” – найстаріший атомний реактор Бельгії – був виведений з експлуатації в лютому 2015 після сорока років експлуатації згідно з законодавством, що передбачає поступову відмову країни від атомної енергії.

Експлуатацію енергоблоку було відновлено 30 грудня 2015 на підставі рішення про продовження строку його експлуатації, а також строку експлуатації енергоблоку № 2 АЕС “Doel” до 2025 року щоб ліквідувати дефіцит електроенергії. Однак, порушення роботи генератора спричинило аварійне відключення на АЕС одразу після нового року, 2 січня. Станція розташована неподалік кордону з Нідерландами в близько 20 км (12 милях) від портового міста Антверпен.

“Немає жодної загрози безпеці”, – повідомив виданню AFP прес-секретар компанії “Electrabel”, яка є оператором АЕС “Doel”.

Екологи, особливо у сусідній Німеччині, що поступово відмовляється від атомної енергії, піддали критиці продовження терміну експлуатації енергоблоків бельгійської АЕС, оскільки, за їх словами, вони є надто старими, щоб можна було вважати їх безпечними.

Хоча кількість аварійних відключень бельгійських реакторів не перевищила середню кількість, що спостерігалася останніми роками, січневій зупинці енергоблоку № 1 АЕС “Doel” передували два схожих прецеденти.

Перший з них стався 16 вересня 2015 на енергоблоці № 1 АЕС “Tihange” на сході країни неподалік від міста Льєж. Роботу блоку було відновлено після проведення необхідних ремонтних робіт.

Другий випадок виник на енергоблоці № 3 АЕС “Doel”, який зупинився на Різдво через чотири дні після відновлення роботи.

Енергоблок № 2 АЕС “Tihange” та енергоблок № 3 АЕС “Doel” були введені в експлуатацію після дворічної перерви, що була зумовлена мікроскопічними тріщинами у корпусі реактора.

Сусідні країни висловили стурбованість незважаючи на запевнення експертів про те, що ці об’єкти є безпечними.

Джерело: phys.org