Атомна енергетика

Пташиний послід став причиною аварійного відімкнення на атомній електростанції “Indian Point”

Пташиний послід став причиною аварійного відімкнення на атомній електростанції "Indian Point"“Пташиний послід став причиною аварійного відімкнення на декілька годин атомної електростанції “Indian Point” у грудні 2015 року”, – повідомляється у доповіді про інцидент, яка була підготовлена на замовлення уряду.
“Вестчестерська атомна електростанція зупинила свою роботу 14 грудня 2015 року після того, як струмінь пташиного посліду від “великої птиці” потрапив у частину електричного обладнання АЕС і спричинив автоматичне аварійне відімкнення”, – повідомляється у результатах розслідування, яке проводилось оператором АЕС – компанією “Entergy”.
“Причиною пошкодження став струмінь пташиного посліду. Струмені являють собою довгі потоки екскрементів великих птахів, які часто випорожнюються в момент злету з місця, на якому вони сидять”, – повідомили представники компанії у доповіді, підготовленій на прохання губернатора штату Ендрю Куомо.

“Якщо струмінь контактує з дротом, який перебуває під напругою, електричний струм може пройти через струмінь до птиці або опори/лінії електропередач. Це може призвести до смертельної електротравми птаха, зникнення напруги та/або знеструмлення лінії”.

Аварійне відімкнення, яке мало місце в грудні 2015 року, стало тринадцятим за рахунком інцидентом з січня 2012 року.

“Невідомо, скільки таких випадків було спричинено саме птахами, але вплив пташиних екскрементів на обладнання АЕС не створює загрози завдання шкоди населенню”, – повідомляється у звіті.

Кірстен Конлі [Kirstan Conley], nypost.com

Фото: AP