Атомна енергетика

В США запобігли провезенню бомби на АЕС

Одна з найбільших американських АЕС Palo Verde в штаті Арізона тимчасово закрита, після того, як 2 листопада один з позаштатних співробітників спробував провезти на її територію бомбу.

Охорона найбільшої в Сполучених Штатах атомної електростанції (АЕС) Palo Verde (штат Арізона) затримала співробітника цього об'єкту, в автомобілі якого було виявлено саморобний вибуховий пристрій.

61-річний Роджер Уїльям Херд був затриманий співробітниками охорони на прохідній, після того, як при перевірці в його машині виявили циліндр, наповнений підозрілою речовиною.

Пізніше з'ясувалося, що це – саморобна бомба. Її потужність оцінюють як невелику, проте, за словами представників влади, якби вона вибухнула, то могла б кого-небудь поранити.

Вхід на територію був закритий, а співробітникам заборонено покидати свої робочі місця. В той же час повідомляється, що АЕС продовжила працювати в попередньому режимі: був

оголошений найнижчий рівень тривоги.

Роджер Уїльям Херд працював менеджером із закупівлі устаткування. У нього був доступ на територію АЕС, проте він не був там з 21 серпня.

За деякими даними, Херд також міг мати доступ до реакторів, проте адміністрації АЕС важко сказати, коли востаннє він міг знаходиться поряд з ними.

Зазвичай Уїльям Херд приїжджав на роботу на мотоциклі, проте на цей раз через погану погоди приїхав на машині. Сам він заявив, що не знає, яким чином бомба могла потрапити до нього в автомобіль. Після допиту його відпустили. Влада сподіваються, що він надасть допомогу в розслідуванні інциденту.

Palo Verde забезпечує електроенергією чотири мільйони споживачів. На АЕС розташовано три реактори.

Кореспондент.net за матеріалами Lenta.ru, РБК