Атомна енергетика

Ємен анулював ядерну угоду

Як повідомило інформаційне агентство «SABA», Кабінет міністрів республіки Ємен анулював угоду між Міністерством електроенергії і енергетики і американською корпорацією «PowerEd». За умовами угоди, вартість якої становить 15 мільярдів доларів США, підписаної 24 вересня, корпорація «PowerEd» повинна була побудувати п’ять ядерних реакторів у Ємені загальною потужністю 5000 МВт, що більш ніж у шість разів перевищує енергетичні потреби країни. Проте уряд Ємену вирішив скасувати угоду після оприлюднення «інформації про те, що компанія не відповідає вимогам для здійснення проекту»

Посадовець єменського органу з боротьби з корупцією повідомив «Кувейтському інформаційному агентству» («KUNA»), що рішення щодо скасування було мотивовано вимогою його організації призупинити контракт. Таке призупинення, за його словами, вимагалося для розслідування порушень з боку посадовців Міністерства електроенергії та водних ресурсів республіки Ємен з метою надання контракту корпорації «PowerEd», власником якої є громадянин Ємену.

Агентство «KUNA» повідомило, що Комісія з цінних паперів та бірж США застерегла, що «загальне положення корпорації «PowerEd» є нестійким, не має жодних проектів у своїй галузі і має значний фінансовий дефіцит, що робить її дуже ризикованою для інвесторів.» На веб-сторінці компанії зазначено: «Ті, хто мріють і змінюють світ, проклали шлях для енергетики крізь новітню історію».

World Nuclear News