Атомна енергетика

Зупинився ядерний реактор, що виробляє 12 відсотків усієї електроенергії Румунії

КОНТРАНЦА, Румунія: Як повідомили представники влади, ядерний реактор в Румунії автоматично зупинився в середу після того, як він почав виробляти радіоактивний матеріал.

За словами прес-секретаря «Національної ядерно-електричної компанії» Міхаели Стіопол, жодної загрози працівникам чи людям, що мешкають поблизу Чернаводської АЕС у східній Румунії, немає, додаючи, що навколишньому середовищу також нічого не загрожує.

Пані Стіопол сказала, що реактор автоматично зупинився близько 11-ої ранку (08:00 за Гринвічем) з міркувань безпеки після того, як він почав всередині виробляти радіоактивний матеріал. Офіційне повідомлення про це було зроблено через декілька годин.

За її словами, техніки працюють для усунення проблеми і повторне увімкнення реактору очікується протягом приблизно 40 годин. Реактор виробляє близько 12 відсотків усієї електроенергії Румунії.

Чернаводська АЕС, що містить два реактора, знаходиться приблизно в 150 кілометрах (90 милях) на сході від Бухаресту.

Другий реактор був запущений у травні, після завершення його будівництва за контрактом з компаніями «Етомік Енерджі ов Канада Лтд.» (Atomic Energy of Canada Ltd.) і «АНСАЛЬДО-Італія» (ANSALDO-Italia). Перший реактор почав працювати 10 років тому.

ІНТЕРНЕШНЛ ГЕРАЛЬД ТРІБЬЮН