Атомна енергетика

Цінник електростанції Моховце зростає

nuke-priceВартість завершення будівництва двох ядерних блоків на АЕС Моховце (EMO) має вирости на 0,5 млрд. євро через заходи безпеки.

Вартість завершення третього і четвертого блоків EMO збільшувалась вже кілька разів. Згідно останньої інформації «Господарських новин» вона знову зросте із нинішніх 4,6 млрд. євро до 5,1 млрд. євро.

Власник електростанції – розподільна енергетична компанія Slovenské Elektrárne – Словацькі електростанції (СЕ) – каже, що постійно стежить за будівельно-монтажними роботами та оцінює їх вплив на графік та бюджет. Вона, однак, не спростувала інформацію щодо підвищення кінцевої вартості.

«Господарські новини» повідомляють, що речниця СЕ Яна Бурдова заявила: «Нашою головною метою в рамках проекту завжди була безпека і найвища якість роботи». «Ми не будемо йти на жодні компроміси в питаннях безпеки через будь-які зміни в бюджеті або розкладі.»

Міністр економіки Петро Цига також не захотів коментувати можливе збільшення кінцевої вартості завершення EMO, пояснюючи це тим, що він офіційно ще не зустрічався із представниками СЕ.

В даний час державі належить 34 відсотки частки в СЕ через Міністерство економіки. Решта належить італійській групі «Енель» та чеській енергетичній компанії – Енергетичний промисловий холдинг (ЕПХ).

Експерти, однак, кажуть, що кінцева вартість може зрости. Мартін Даргай, головний редактор сайту Venergetike.sk, каже, що держава не матиме іншого вибору, окрім як погодити збільшення витрат. Господарські новини також написали, що вартість робіт на інших АЕС у Франції або Фінляндії також збільшилася переважно через суворіші заходи безпеки, затверджені після аварії на станції Фукусіма в 2008 році.

Початкова вартість будівництва ЕМО складала 2,8 млрд. євро.

Джерело: spectator.sme.sk