Атомна енергетика

Агентство Moody’s присвоїло боргу компанії RWE рівень, який знаходиться лише на одну сходинку вище “сміттєвого”

rwe-nuke14 травня компанія RWE знаходилась всього на одну сходинку вище «сміттєвого» рівня після того, як Moody’s знизило рівень боргу німецької енергетичної компанії до Baa3 з Baa2, посилаючись на низькі ціни на електроенергію, плани щодо закриття атомних електростанцій Німеччини та використання компанією переважно вугілля. На традиційні енергетичні компанії Німеччини негативний вплив мали сплеск поновлюваних джерел енергії, стрімко падаючі оптові ціни на електроенергію та рішення країни про закриття АЕС до 2022 року.

В п’ятницю ввечері рейтингове агентство розповсюдило заяву, в якій йдеться: «Сьогоднішній рейтинг відображає слабке цінове середовище, яке, швидше за все, продовжить чинити тиск на операційні грошові потоки RWE від генерації».

Також воно додало: «Є ризик того, що остання рекомендація призначеної урядом комісії з ядерної енергетики про те, що значні премії повинні бути виплачені німецькими ядерними компаніями, стане додатковим фінансовим тягарем для компанії RWE.

Німеччина поступово відмовлятиметься від ядерної енергетики до 2022 року і призначена урядом група рекомендувала розділити витрати на виведення електростанцій з експлуатації та переробку ядерних відходів.

Вона звернулася до чотирьох операторів, у тому числі RWE, перевести суму, асигновану на зберігання, раніше ніж очікувалося, починаючи зі внеску у розмірі 17,2 млрд. євро в 2017 році, та вимагала від них сплатити додаткові 6,1 млрд. євро до 2022 року.

Як RWE, так і E.ON заявили, що це погіршить кредитні позиції компаній.

Moody’s підтвердило рейтинг для E.ON і Vattenfall – двох інших підприємств, які входять в топ-трійку в Німеччині, хоча він має негативний прогноз для обох.

Агентство заявило, що прогноз по рейтингу RWE був стабільним: «RWE повинна мати можливість задовольнити фінансові умови відповідно до рекомендації рейтингу Ваа3.»

Джерело: reuters.com